Próbował przekupić policjantów - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Próbował przekupić policjantów

Data publikacji 12.02.2021

Dąbrowscy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Radgoszcz, który prowadził auto mając 3,5 promila alkoholu i próbował przekupić policjantów by odstąpili od czynności służbowych. Teraz za oba przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj (11.02.br.) funkcjonariusze dąbrowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w przydrożnym rowie na terenie miejscowości Smyków znajduje się pojazd a jego kierowca  może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce od  kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Urządzenie do badania trzeźwości pokazało, że 47-latek ma 3,5 promila. Zapewne stan upojenia alkoholowego mężczyzny, niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze spowodowało, że stracił on panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu.
47-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności za jazdę na „podwójnym gazie”, w trakcie przewożenia go do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej próbował przekupić policjantów. Za „zapomnienie o sprawie”  oferował im gotówkę w kwocie 500 złotych i obiecywał kolejną kwotę 1000 zł po umożliwieniu skorzystania z bankomatu. Mężczyzna został zatrzymany, a po czynnościach przekazany pod opiekę członka rodziny. Pieniądze, które oferował mundurowym zostały zabezpieczone. Za jazdę na „podwójnym gazie” 47-latek stracił również prawo jazdy. 
Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu dąbrowskiego usłyszy zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Powrót na górę strony