AKTUALNOŚCI

Policjanci z powiatu chrzanowskiego oddali krew w ramach akcji „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”

Data publikacji 12.02.2021

„102 litry krwi” na 102 rocznicę powstania Policji. Pod takim hasłem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz podległych komisariatów podzielili się dziś swoim najcenniejszym lekarstwem – krwią. Wśród ochotników nie zabrakło również funkcjonariuszy w stanie spoczynku, którzy od lat wspierają tą wspaniała akcję.

Od godzin rannych w Komisariacie Policji w Trzebini cyklicznie pojawiali  się dziś funkcjonariusze Policji z powiatu chrzanowskiego, którzy pomimo wielu codziennych obowiązków służbowych znaleźli czas na pomoc osobom potrzebującym. Na umówioną wcześniej godzinę stawili się również policjanci w stanie spoczynku,na których zawsze można liczyć pomimo zasłużonej emerytury. Krwi nie da się wyprodukować, ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest, aby nigdy jej nie zabrakło, zwłaszcza teraz, gdy panuje epidemia COVID-19.  29 policjantów i policyjnych emerytów  w Komisariacie Policji w Trzebini oddało blisko 12 litrów krwi. Tym samym uczcili jubileusz 102 rocznicy powstania Polskiej Policji.
„102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Polskiej Policji” to hasło jubileuszu zainaugurowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. O akcji pisaliśmy tutaj:  https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/wydarzenia/7615,Akcja-102-litry-krwi-na-102-rocznice-powstania-Policji.html
To dopiero początek roku, a chętnych do podzielenia się własną krwią nie brakuje. Dobro powraca, dlatego warto się nim dzielić.

  • Funkcjonariusz policji oddający krew
  • Funkcjonariusz policji oddający krew
  • Funkcjonariusz policji oddający krew
  • Funkcjonariusz policji oddający krew
Powrót na górę strony