AKTUALNOŚCI

KĘTY. W POSZUKIWANIACH ZAGINIONEJ KSENI WYSOGLĄD WYKORZYSTANO POLICYJNY ŚMIGŁOWIEC

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach od ośmiu dni prowadzą intensywne czynności mające na celu odnalezienie zaginionej Kseni Wysogląd, 41 – letniej mieszkanki Kęt. W sobotę w poszukiwaniach zaginionej wykorzystany został policyjny helikopter „Sokół” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zaginiona kobieta w dniu 13 lutego 2021 rano  wyszła ze swojego mieszkania na osiedlu Sikorskiego w Kętach.  Od tej pory nie jest znane miejsce jej pobytu. Zaginiona nie skontaktowała się ze swoim mężem, ani też z rodziną.
Do tej pory policjantów oraz rodzinę w poszukiwaniach wspomagali strażacy,  strażacy ochotnicy, strażnicy miejscy. W działaniach poszukiwawczych wykorzystano będący na stanie strażaków dron oraz quady, a także specjalnie wyszkolone psy do poszukiwania ludzi. Policjanci sprawdzają również nagrania monitoringu miejskiego, jednakże do tej pory nie natrafiono na żaden ślad mogący pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionej.
W ubiegłą sobotę (20.02.2021) w poszukiwaniach zaginionej 41 – latki wziął udział śmigłowiec z  Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Załoga śmigłowca wraz z policjantem z Kęt, sprawdzili rozległe  tereny gminy Kęty oraz brzegi rzeki Soły, aż do jej ujścia do Wisły. Następnie sprawdzono teren górski na terenie województwa śląskiego,  m. in. góry: Żar, Kocierz i Palenicę,  gdzie zaginiona lubiła wędrować. 
Do tej pory podejmowane działania nie przyniosły pozytywnych rezultatów. 
Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu zaginionej o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Kętach pod numer telefonu 478326500 lub z najbliższą jednostką Policji lub pod numer telefonu alarmowego 112.
Rysopis zaginionej:
-wzrost 167 cm;
- średnia budowa ciała;
- włosy koloru blond,
- oczy niebieskie;
Ubiór zaginionej:
- kurtka czarna typu górskiego;
- czarne getry;
- kozaki czarne typu górskiego.
 
Powrót na górę strony