AKTUALNOŚCI

KPP Wadowice. Finał konkursu dla dzieci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Ogłoszono wyniki kolejnego konkursu zainicjowanego przez wadowicką komendę. W Szkole Podstawowej w Wieprzu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pn. „Jeżdżę z głową zimową porą”, który był przygotowany dla dzieci tejże szkoły, uczestniczących w małopolskim projekcie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”.

W ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu oraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji - International Police Association, Sekcja Kalwaria Zebrzydowska, zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Jeżdżę z głową zimową porą” dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej, którzy uczestniczą w małopolskim projekcie nauki jazdy na nartach „Jeżdżę z głową”. Konkurs miał na celu kształtowanie i popularyzowanie pozytywnych postaw wśród najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa podczas korzystania z uroków zimy, propagowanie wśród dzieci zasad poszanowania prawa oraz ukierunkowanie ich na prospołeczne zachowania.

22 lutego br. na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 w Wieprzu zostały ogłoszone wyniki i przekazane nagrody (ufundowane przez Komendę Główną Policji) wszystkim uczestnikom konkursu. Uczniowie otrzymali również materiały profilaktyczne. Przy tej okazji policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne związane z tematyką konkursu. Jednocześnie każdy uczestnik zajęć otrzymał kamizelkę odblaskową ufundowaną przez International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji, Sekcja Kalwaria Zebrzydowska.

 

Powrót na górę strony