AKTUALNOŚCI

Dąbrowska Policja w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

Wczoraj (01.03.br.) w powiecie dąbrowskim odbyła się uroczystość patriotyczna, upamiętniająca Żołnierzy Wyklętych – bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu reżimowi komunistycznemu. Hołd Bohaterom oddał Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto państwowe ustanowione w 2011 roku. To dzień poświęcony pamięci zasług organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej podjęły walkę o suwerenność i niepodległość. 1 marca oddajemy hołd poległym i zamordowanym w nierównej walce o demokratyczne społeczeństwo. Wielu z nich poległo w obronie Ojczyzny. 
Tegoroczne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miały inny charakter niż dotychczas, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w całym kraju. Przed Pomnikiem ku czci poległych Synów Miasta Dąbrowy w Parku Miejskim im. „100-lecia Odzyskania Niepodległości” w Dąbrowie Tarnowskiej złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów i znicze. Dąbrowską jednostkę Policji reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej nadkom. Jarosław Kmieć. Uroczystość została zorganizowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.
( Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej)

 

Powrót na górę strony