AKTUALNOŚCI

Podsumowanie weekendowej służby na drogach powiatu krakowskiego

Data publikacji 09.03.2021

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w weekend (5-7 marca) na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 245 wykroczeń i nałożyli 187 mandatów karnych. Trzech kierowców straciło prawo jazdy.

Głównym celem weekendowych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach trzydniowej pracy,  w  tym sobotnich działań pn. „Prędkość”, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali ponad 290 pojazdów, w tym 14 autobusów, ujawniając przy tym 245 wykroczeń w ruchu drogowym, związanych głównie z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 187 kierujących, wobec trzech skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych pouczyli. Trzem kierującym, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Z kolei w 16 kontrolowanych pojazdach funkcjonariusze ujawnili nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W trakcie działań policjanci ujawnili też nietrzeźwego kierowcę. Dodatkowo tego dnia patrole ruchu drogowego zostały wezwane na miejsce 8 kolizji drogowych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze!

Powrót na górę strony