Wjechał w przystanek i uciekł. Zdradziła go tablica rejestracyjna - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Wjechał w przystanek i uciekł. Zdradziła go tablica rejestracyjna

Data publikacji 10.03.2021

Zniszczył przystanek i sąsiadujące z nim ogrodzenie posesji, po czym odjechał uszkodzonym samochodem. W miejscu stłuczki zgubił swoją tablicę rejestracyjną.

W niedzielę rano, dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony o zniszczeniu przystanku autobusowego i ogrodzenia przyległej posesji przez kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Na szczęście w wyniku kolizji nikt nie ucierpiał.
Na miejsce skierowano policjantów, którzy znaleźli tablicę rejestracyjną uciekiniera. Po ustaleniu właściciela samochodu policjanci udali się do miejsca jego zamieszkania. Okazało się jednak, że to nie właściciel użytkował samochód a jego 21-letni syn, którego nie było aktualnie w mieszkaniu. W związku z tym, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy zniszczeń.
Podczas penetracji terenu, w Tarnowie na ulicy Klikowskiej dostrzegli poszukiwanego seata. Kierowca na sygnał mundurowych grzecznie zatrzymał samochód. Badanie mieszkańca powiatu tarnowskiego dało odpowiedź na pytanie, dlaczego „zaparkował” on pojazd na przystanku w Białej, a potem zdecydował się na ucieczkę. Mężczyzna wydmuchał niemal 2 promile alkoholu.
Młody kierowca stanie przed tarnowskim sądem i będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu 2 lata odsiadki. To nie jedyne jego kłopoty. Dodatkowo będzie musiał naprawić uszkodzenia jakich dokonał.

  • miejsce zdarzenia i pojazd
  • miejsce zdarzenia i pojazd
  • miejsce zdarzenia i pojazd
  • miejsce zdarzenia i pojazd
Powrót na górę strony