Pijany kierowca uderzył w znak drogowy i słup telekomunikacyjny. - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Pijany kierowca uderzył w znak drogowy i słup telekomunikacyjny.

Data publikacji 22.03.2021

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wykonując czynności w związku z kolizją drogową do której doszło w ubiegły piątek na drodze krajowej nr 44 w Babicach w gminie Oświęcim, zabezpieczyli nagranie jednego ze świadków zdarzenia, ukazujące moment zderzenia pijanego kierowcy opla tigry ze znakiem drogowym i słupem telekomunikacyjnym. Mężczyzna w organizmie miał 2,6 promila alkoholu. Mogło to dla niego skończyć się tragicznie.

Do zdarzenia doszło 19 marca 2021 o godzinie 6.40 w Babicach na ulicy Śląskiej (DK44). Świadkowie jadący za samochodem marki Opel Tigra widzieli, że jego kierowca nie panuje na pojazdem, zjeżdża z jezdni, prawdomównie był pijany. W pewnym momencie zjechał z jezdni na pobocze, gdzie uszkodził znak drogowy, po czym uderzył w słup telekomunikacyjny, który w wyniku uderzenia złamał się na jezdnię. Dwóch jadących tą samą trasą kierowców zatrzymało się, wezwało służby ratunkowe, a następnie pospieszyło  udzielić pierwszej pomocy kierowcy. Okazało się, że prowadzący samochód mężczyzna, nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. 
Policjanci drogówki, którzy przyjechali na miejsce zbadali kierowcę - okazało się, że w jego organizmie znajdowało się 2,6 promila alkoholu. Przed 42-letnim mieszkańcem powiatu bieruńsko – lędzińskiego sprawa karna. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.
Na wyróżnienie i podziękowania zasługują Pan Sebastian mieszkaniec powiatu wadowickiego oraz  Pan Piotr mieszkaniec Tychów. Widząc zdarzenie drogowe natychmiast ruszyli z pomocą, a kiedy okazało się, że kierowcy nic nie grozi ale jest pijany, pilnowali go do czas przyjazdu patrolu. Nagranie z kamerki jednego z nich prezentujemy je ku przestrodze.

  • wypadek drogowy
  • wypadek drogowy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.96 MB)

Powrót na górę strony