Dąbrowscy policjanci pilotowali do szpitala rannego nastolatka - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Dąbrowscy policjanci pilotowali do szpitala rannego nastolatka

Data publikacji 22.03.2021

Funkcjonariusze z dąbrowskiej drogówki pilotowali samochód, w którym był przewożony ranny nastolatek. Policjanci, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do tarnowskiego szpitala. Dzięki reakcji mundurowych młody człowiek wymagający interwencji medycznej, trafił pod opiekę specjalistów.

W swojej codziennej służbie podczas trwającej pandemii policjanci spotykają się z różnymi sytuacjami, w których zawsze kierują się troską o życie i zdrowie ludzi.  Tak też było w tym przypadku. W sobotę (20.03.br.) około godz. 9.30, mundurowi z Referatu Ruchu Drogowego dąbrowskiej jednostki Policji pełnili służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. W trakcie trwania pomiaru prędkości kierujących, poruszających się drogą krajową nr 73 w miejscowości Żelazówka, podjechał do nich samochód, z którego wybiegł mężczyzna wołający o pomoc. Mężczyzna poinformował, że wiezie nastoletniego syna, który rozciął nogę piłą spalinową, jest mieszkańcem Podkarpacia a został skierowany do tarnowskiego szpitala. Kierujący przyznał, że  nie orientuje się gdzie znajduje się wskazana placówka medyczna.
Policjanci bez chwili zwłoki podjęli decyzję o pilotażu pojazdu do szpitala, a o eskorcie powiadomili oficera dyżurnego. Włączyli sygnały uprzywilejowania i pilotowali samochód, którym się poruszał ojciec z synem do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Dzięki pomocy funkcjonariuszy, kierowca sprawnie i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie jego syn uzyskał pomoc specjalistów.

Powrót na górę strony