AKTUALNOŚCI

20-latka jednym przejazdem uzbierała 26 punktów i straciła prawo jazdy

Data publikacji 24.03.2021

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed przerwali niebezpieczną jazdę 20 – letniej mieszkanki Tychów. Młoda kierująca w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 117 km/h, łamiąc wiele przepisów drogowych. Straciła prawo jazdy uzyskane 1,5 roku temu.

W ubiegłą niedzielę (21.03.2021) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godzinie 10.00 w Łękach zauważyli samochód marki Audi, który z dużą prędkością wyprzedza inne pojazdy na podwójnej ciągłej, przejściu dla pieszych oraz  skrzyżowaniu. Policjanci natychmiast pojechali za pojazdem mierząc jego prędkość. Policyjny miernik wskazał, że audi w terenie zabudowanym jedzie z prędkością dochodzącą nawet do 117 km/h. Funkcjonariusze natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania przerywając niebezpieczną jazdę. Kiedy audi zjechało na pobocze okazało się, że za jego kierownicą siedzi 20 – letnia mieszkanka Tychów.  Policjanci poinformowali ją o wszystkich wykroczeniach, których się dopuściła. Przejazdem na  dystansie zaledwie kilku kilometrów uzyskała w sumie 26 punktów karnych i straciła prawo jazdy, które policjanci zatrzymali jej elektronicznie.
Przypominamy, że  kierowca, który posiada uprawnienia od ponad roku i przekroczy liczbę  24 punktów karnych za wykroczenia drogowe traci uprawnienia do kierowania. Z kolei kierowca, który posiada uprawnienia mniej niż 12 miesięcy, straci prawo jazdy uzyskując już 20 punktów karnych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.61 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja do filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja do filmu (format mp3 - rozmiar 293.18 KB)

Powrót na górę strony