AKTUALNOŚCI

Małopolscy policjanci zabezpieczają „77 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”

Data publikacji 06.08.2020

W dniach od 7 do 9 sierpnia 2020 roku  na terenie woj. małopolskiego odbędą się trzy etapy „77 TOUR DE POLOGNE UCI WORLD TOUR”. Długość wszystkich etapów podczas rozgrywanego międzynarodowego wyścigu kolarskiego na terenie województwa małopolskiego wynosi 381 kilometrów. Do zadań Policji należy zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz zabezpieczenie trasy przejazdu zawodników. W działania zaangażowanych w sumie 1293 osoby, w tym 343 policjantów.

Największe utrudnienia w ruchu drogowym wystąpią w sobotę w powiecie tatrzańskim i nowotarskim oraz w niedzielę w Krakowie.  Szczegóły dotyczące tych utrudnień, jak również pozostałe informacje na temat wyścigu znajdują się na stronie organizatora imprezy: http://www.tourdepologne.pl   


ETAP III (piątek, 7 sierpnia): Wadowice – Bielsko-Biała  https://www.tourdepologne.pl/etap-3/ 
Trasa wyścigu przez Wadowice prowadzi następującymi ulicami: Start – Plac Jana Pawła II, ul. Adama Mickiewicza, ul. Słowackiego, ul. Szpitalną, ul. Jagiellońska, Karmelicka, ul. Jagiellońska, Plac JPII/ul. Lwowska kier. Andrychów , w ul. Adama Mickiewicza, ul. Batorego, ul. Łazówka – Start zawodników zaplanowany jest na godzinę 11:15 i poprzedzony będzie wyjazdem pojazdów jadących z wyścigiem.

ETAP IV (sobota, 8 sierpnia): BUKOVINA Resort – Bukowina Tatrzańska  https://www.tourdepologne.pl/etap-4/
Na DW 960 na 1 km do ronda Klin ( od północy) od godziny 05:30 będzie odbywać się budowa scenografii, ruch będzie ograniczony w znacznym stopniu, zalecany objazd do godziny 13:00 przez Wierch Rusiński i Wierch Olczański. Po godzinie 14:00 zalecany objazd w/w odcinka DW 960 przez Brzegi. Ruch na drodze z Poronina w kierunku Łysej Polany oraz z Łysej Polany do Poronina na wysokości ul. Sportowej w Bukowinie Tatrzańskiej na odcinku około 200 metrów będzie odbywał się wahadłowo. Wyścig wystartuje o godzinie 14:45, ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany operacyjnie na czas przejazdu peletonu. Zakończenie wyścigu przewiduje się na godzinę 18:50. Utrudnienia na DW 960 ul. Kościuszki na odcinku od Kościoła do ronda Klin przewidziane są do godziny 22:00. 

ETAP V (niedziela, 9 sierpnia): Zakopane – Kraków  https://www.tourdepologne.pl/etap-5/
Finałowy etap 77. Tour de Pologne rozpocznie się w Zakopanem, stolicy polskich Tatr. Tuż po starcie na kolarzy czeka Górska Premia PZU drugiej kategorii Ząb, a później Lotna Premia LOTTO w Czarnym Dunajcu. Na trasie znajdują się także Górska Premia PZU pierwszej kategorii Krowiarki oraz drugiej kategorii Góra Makowska. Później trasa wiedzie w dół, w stronę Krakowa, gdzie zakończy się 77. Tour de Pologne. Zanim to nastąpi kolarze pokonają trzy rundy po 4 kilometry każda i zafiniszują przy Błoniach.
Droga Krajowa K-47 i S-7 (zakopianka) będzie przejezdna bez utrudnień.
Ok.  godz. 18.00 przewidziany wjazd do Krakowa: Olszanicka – Junacka – Królowej Jadwigi – al. Focha – al. 3 Maja – Piastowska (3 okrążenia wokół Błoń) – META.

Trasa imprezy towarzyszącej pn.: „Tour de Pologne Junior” rozgrywanej w Krakowie:  w godz. ok. 15.15–17.15: START – al. Focha – al. 3 Maja – Piastowska – Królowej Jadwigi – al. Focha – META.

UWAGA!
Prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy i osób czuwających nad bezpieczeństwem i organizacją zawodów.  Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie dróg. Na trasie przejazdu wyścigu zostaną umieszczone dodatkowe znaki B-36 "zakaz zatrzymywania się" wraz z tabliczką T-24 "tabliczka wskazująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela". Np. w Krakowie zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie dotyczyć może wyznaczonych istniejących miejsc parkingowych (zostaną one czasowo zlikwidowane).  

Powrót na górę strony