AKTUALNOŚCI

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Krakowa

Data publikacji 06.04.2021

3 kwietnia br. w Krakowie na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła 68-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym.

3 kwietnia br. około godziny 7:30 w Krakowie, na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Mercedes z naczepą tira, w wyniku czego śmierć na miejscu poniosła 68-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym. Z ustaleń wynika, że kobieta poruszała się lewym pasem ruchu w kierunku Rzeszowa, po czym z niewiadomych przyczyn zjechała na prawy pas najeżdżając z impetem na naczepę zespołu pojazdu marki Daf.
Wezwane na miejsce służby ratownicze, w tym załoga śmigłowca LPR rozpoczęły akcję ratowniczą ewakuacji poszkodowanej z pojazdu osobowego oraz podjęli czynności reanimacyjne, które niestety nie przywróciły funkcji życiowych 68-latce. Na miejscu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wyznaczyli objazd na węźle Tyniec oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia pod nadzorem prokuratora i  biegłego sądowego. Z ustaleń wynika, że kierujący tirem, 52-letni obywatel Ukrainy poruszał się w sposób prawidłowy i był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia wyjaśni śledztwo prokuratury.

Powrót na górę strony