AKTUALNOŚCI

Zatrzymano 59-latka podejrzanego o kradzież rasowych gołębi

Data publikacji 20.04.2021

Policjanci z Andrychowa zatrzymali podejrzanego o kradzież 22 rasowych gołębi. Pokrzywdzeni hodowcy swoje straty wycenili łącznie na 32 tys. złotych. Sprawcy przestępstwa grozi do 5 lat więzienia.

Pod koniec marca br. andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży, do której doszło na terenie ogródków działkowych w Andrychowie. Jak ustalili funkcjonariusze łupem złodzieja padło 6 cennych okazów gołębi, których wartość właściciel wycenił łącznie na kwotę 14 tys. złotych. Natomiast na początku kwietnia br. policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży ptaków z gołębnika z terenu gminy Andrychów. W tym przypadku hodowca powiadomił o kradzieży 16 gołębi wartych 18 tys. złotych. Wszystko wskazywało na to, że za  kradzieżami stoi ten sam sprawca.  Andrychowscy śledczy, przy współpracy z pokrzywdzonymi  hodowcami gołębi, wytypowali sprawcę tego przestępstwa.
Kilka dni temu zatrzymano podejrzewanego o 59-letniego mieszkańca gminy Andrychów. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie sprawca ukrywał skradzione gołębie. Pokrzywdzeni rozpoznali swoje ptaki. Pierwszy z nich odzyskał wszystkie gołębie, natomiast drugi z pokrzywdzonych odzyskał cztery. Policjanci zabezpieczyli łącznie 24 gołębie, ustalili również innych pokrzywdzonych hodowców.
59-latkowi przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał i złożył na tę okoliczność obszerne wyjaśnienia. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.  Sprawa jest rozwojowa.
 

Powrót na górę strony