Aktualności

Policjanci udzielali pomocy ratownikom WOPR-u przy ratowaniu życia nieprzytomnego mężczyzny

Data publikacji 12.08.2020

Dzięki natychmiastowej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez ratowników WOPR-u z Chrzanowa oraz pomocy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji z Trzebini nie doszło do tragedii.

Całe zdarzenie miało miejsce nad akwenem „Balaton” w Trzebini. W ostatnią niedzielę, około godz. 15, gdy nad akwenem rozpętała się burza i zaczął padać grad, jeden z ratowników WOPR-u zauważył tonącego mężczyznę i natychmiast ruszył z pomocą. Do niego dołączyli pozostali dwaj inni ratownicy. Gdy udało się wyciągnąć mężczyznę na brzeg przystąpiono natychmiast do akcji reanimacyjnej. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze z Komisariatu Policji z Trzebini w składzie sierż. Bartosz Prusak oraz st.post. Dawid Cupił błyskawicznie przyłączyli się do udzielenia  niezbędnej pomocy nieprzytomnemu 21- latkowi. Jeden policjantów dyscyplinował  tłum gapiów, który zebrał się wokół natomiast drugi wspólnie z ratownikami wykonywał resuscytację krążeniowo – oddechową. Po kilku minutach udało się młodemu mężczyźnie przywrócić oddech i puls. Został zabrany przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. 
Dzięki błyskawicznej pomocy  udzielonej młodemu mężczyźnie oraz niezawodnej współpracy ratowników z policjantami nie doszło do tragedii. Kolejny raz podkreślamy, aby nie przeceniać swoich sił i umiejętności. Woda jest potężnym żywiołem. 

 

Powrót na górę strony