Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej , był na podwójnym gazie

Policjanci dąbrowskiej drogówki po pościgu zatrzymali 57-letniego kierującego seatem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekł do miejsca zamieszkania. Teraz odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

W minionym piątek (30.04.br.) przed godziną 12, patrol ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska chciał zatrzymać do kontroli kierującego seatem, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 25 km/h. Mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu pomimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania, na widok mundurowych najpierw zwolnił a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku centrum miejscowości Szarwark. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 57-latek wjechał na prywatną posesję i chciał uciec z auta do domu jednak został zatrzymany przez policjantów.

 Jak wykazało badanie stanu trzeźwości, 57-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska stracił prawo jazdy oraz odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem "na podwójnym gazie". Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony