Aktualności

Motocyklowy pirat drogowy zatrzymany w Skrzyszowie

Jechał motocyklem w terenie zabudowanym z prędkością prawie 180 km/h i bez prawa jazdy na motocykl. Zatrzymany przez policjantów tarnowskiej „drogówki” stracił prawo jazdy na pozostałe kategorie i otrzymał wysoki mandat.

W niedzielne przedpołudnie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie kontrolowali prędkość w Skrzyszowie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kilka minut po godzinie 10 usłyszeli ryk silnika motocykla. Zmierzona prędkość ręcznym miernikiem prędkości wskazała, że kierowca jednośladu rozpędził się do 178 km/h.  Kierowca został zatrzymany i wówczas okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego  posiada prawo jazdy kategorii AM i B, ale nie ma kategorii A, uprawniającej do jazdy motocyklem. 
Mężczyzna za zbyt szybką jazdę stracił posiadane prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany grzywną, a jego motocykl został odholowany. 

Tarnowscy policjanci zwracają baczną uwagę na jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i nieprzekraczanie dozwolonych prędkości. Tylko w minionym tygodniu w powiecie tarnowskim 30 kierowców straciło swoje prawa jazdy, z czego 29 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Od początku roku takich kierowców w powiecie tarnowskim był już ponad 500, a w całym zeszłym roku było ich 781. 

Powrót na górę strony