Aktualności

Działania Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na terenie powiatu wadowickiego

25 maja, funkcjonariusze z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie skontrolowali na terenie powiatu wadowickiego 128 kierujących.

25 maja br., na terenie powiatu wadowickiego, policjanci z sekcji kontroli ruchu drogowego WRD KWP w Krakowie prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach m.in. poprzez eliminowanie kierowców popełniających wykroczenia przyczyniające się do powstawania wypadków.  Szczególną  uwagę mundurowi zwracali na kierujących, którzy przekraczali dozwoloną  prędkość, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. 
Podczas jednodniowej akcji policjanci skontrolowali 128 kierujących ujawniając 132 wykroczenia w ruchu drogowym.  W sumie za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 120 mandatów karnych, a 12 osób pouczyli. Mundurowi zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych z powodu niewłaściwego stanu technicznego pojazdu. Ponadto 1 kierujący stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym. W działaniach uczestniczyło łącznie 12 funkcjonariuszy.
Pamiętajmy, że nawet najlepiej przeprowadzone i zorganizowane działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu uczestnikowi bezpieczeństwa. Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni jego uczestnicy. 

 

Powrót na górę strony