Aktualności

Wzywał straż pożarną do niezaistniałych pożarów

Mieszkaniec gminy Siepraw będzie odpowiadał za fałszywe zgłoszenia o pożarach na terenie rodzinnej miejscowości. Siedmiokrotnie postawił na nogi straż pożarną, informując o pożarach traw i sadzy w kominach.

W okresie od stycznia do kwietnia br. Państwowa Staż Pożarna w Myślenicach siedmiokrotnie wyjeżdżała na akcję w związku ze zgłoszeniami pożarów w gminie Siepraw. Sprawca zgłoszenia kierował pod numer alarmowy 112z telefonów bez karty sim. Kiedy operator pytał o dane zgłaszającego mężczyzna rozłączał się, lub podawał fałszywe dane. Tym sposobem nieodpowiedzialny 40-latek powodował niepotrzebne interwencje straży pożarnej, którzy w tym czasie mogli być potrzebni w innym miejscu, aby pomagać przy prawdziwych zagrożeniach. Strażacy  złożyli w tej sprawie zawiadomienie, a myśleniccy kryminalni prowadzili działania mające na celu ustalić sprawcę fałszywych zgłoszeń. 
Efektem pracy operacyjnej było ustalenie i zatrzymanie mieszkańca gminy Siepraw odpowiedzialnego za fałszywe alarmy. 
Wczoraj (26.05.br) usłyszał zarzuty zgłaszania fałszywych powiadomień, które wywołały niepotrzebne interwencje straży pożarnej i policji. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego.

Powrót na górę strony