Aktualności

Zajęcia dla seniorów z zasad ruchu drogowego na terenie MotoParku w Krakowie

Data publikacji 07.06.2021

Policjanci cyklicznie spotykają się z seniorami, aby przekazać informacje i rady z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach programu „Szczęśliwa siódemka” krakowscy seniorzy uczestniczą w warsztatach poświęconych tej tematyce.

2 czerwca br.  na terenie ośrodka doskonalenia techniki jazdy MotoPark przy ul. Rzepakowej odbyło się kolejne spotkanie policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie z seniorami. W trakcie prelekcji przedstawiono uczestnikom zajęć statystyki zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze wyjaśnili w jakich sytuacjach dochodzi najczęściej do wypadków i jakie mogą być skutki łamania przepisów. Mundurowi omówili również obowiązkowe wyposażenie samochodu osobowego oraz zwracali uwagę na zachowanie ostrożności i dostosowywanie jazdy nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również warunków na drodze i własnych możliwości.

W części praktycznej, z pomocą instruktorów MotoParku w kontrolowanych warunkach na torze jazdy, seniorzy mogli sprawdzić i zweryfikować swoje umiejętności. Symulowane trudne warunki na drodze takie, jak jazda w poślizgu i awaryjne hamowanie, pozwoliły uświadomić kierowcom, jak ważna jest prawidłowa reakcja w takiej sytuacji.

  • na pierwszym planie radiowóz przy torze jazdy, w dali samochód osobowy przy którym stoi policjantka
  • na torze jazdy policjantka stoi przy samochodzie osobowym i rozmawia z kierowcą
  • policjantka wewnątrz sali prowadzi zajęcia teoretyczne dla seniorów
Powrót na górę strony