Aktualności

Brzeszcze. Dwaj sprawcy rozboju trafili do aresztu  śledczego

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych dokonanie rozboju na 55 – letnim mieszkańcu powiatu bielskiego. Sprawcy zabrali mężczyźnie kluczyki i odjechali jego samochodem. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy poszkodowany szybko odzyskał swojego nissana, a sprawcy trafili do aresztu.

W niedzielę (30.05.br.) dyżurny Komisariatu Policji w Brzeszczach został powiadomiony  o pobiciu 55 – letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pokrzywdzony przebywał w nim u swojej znajomej, u której gościli również dwaj 42 i 49 – letni meżczyźni . W trakcie spotkania doszło do kłótni, podczas  której mężczyźni pobili 55 – latka, siłą odebrali mu kluczyki do samochodu, którym odjechali. 

Policjanci błyskawicznie rozpoczęli  poszukiwania sprawców rozboju. Jeszcze tego samego wieczoru podczas penetracji miasta na jednej z ulic mundurowi wypatrzyli poszukiwanego nissana. Za jego  kierownicą siedział  42 – latek mający związek z rozbojem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu.  Dodatkowo okazało się, że mężczyzna  posiada sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia do zatrzymanego dołączył jego 49 – letni kompan.

2 czerwca br.  obaj podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie prokurator przedstawił im zarzut rozboju, natomiast młodszemu dodatkowo przedstawił zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami.  Następnie podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat, za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony