Aktualności

Oświęcim. Policjanci ujęli dwóch nieletnich będących pod wpływem alkoholu

Data publikacji 14.08.2020

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oświęcimskiej komendy ujęli, a następnie oddali pod opiekę rodziców dwóch 15 – latków będących pod wpływem alkoholu. Chłopców pijących wódkę i piwo zauważył czujny mieszkaniec Oświęcimia.

Wczoraj tuż przed godz. 21, policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie dotyczące dwóch pijanych chłopców, znajdujących się w rejonie ulicy Szpitalnej w Oświęcimiu.  We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy szybko zlokalizowali nastolatków. Okazało się, że są to dwaj 15 – letni mieszkańcy miasta. Badanie stanu trzeźwości u jednego z nieletnich  wykazało 0,40 promila alkoholu, natomiast u drugiego aż 1,5 promila alkoholu.  W trakcie czynności policjanci ustalili, że butelkę wódki i piwo kupił im nieznany mężczyzna. 
Materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się nieletni przekazane zostaną do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.  Policjanci ustalają również personalia mężczyzny, który lekceważąc obowiązujące prawo, zdrowie oraz bezpieczeństwo nieletnich, udostępnił im alkohol. 
Podziękowania za prawidłową reakcję i powiadomienie Policji należą się mieszkańcowi Oświęcimia. Jego zgłoszenie, pozwoliło  na ujęcie nastolatków i przeciwdziałanie dalszej ich demoralizacji, a rodzicom wskaże problem, którego najprawdopodobniej w porę sami nie dostrzegli.  


 

 

Powrót na górę strony