Aktualności

Sześciu piratów na suskich drogach straciło prawo jazdy

W weekend na drogach powiatu suskiego sześciu kierujących straciło prawo jazdy. Wszyscy w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym, z których jeden uzbierał przy okazji 20 pkt. karnych.

W sobotni poranek w Osielcu na drodze krajowej K28 kierująca samochodem m-ki Toyota poruszała się z prędkością 102 km/h, gdy tymczasem dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanym wynosiła 50 km/h. 47-letnia mieszkanka powiatu suskiego za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym i straciła prawo jazdy.

Godzinę później, na tej samej drodze w Osielcu funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali kierującego samochodem m-ki Ford. 28-letni kierujący mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przekroczył prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym i jak jego poprzedniczka za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i stracił prawo jazdy.

Trzecim tego poranka, który przekroczył prędkość w tej miejscowości był mieszkaniec powiatu kaliskiego w województwie wielkopolskim. 37-letni kierujący nie tylko przekroczył prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym, ale też niestosował się do znaku „P-4” –linia podwójna ciągła. Za popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym o kilkaset złotych wyższym od poprzedników. Na koniec kierującemu zostało dopisanych zgodnie z taryfikatorem 20 pkt. karnych.

W niedzielę, kierujący, którzy przekraczali prędkość w terenie zabudowanym, poruszali się jeszcze szybciej. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli po południu w Zembrzycach. Kierujący samochodem m-ki Seat 49-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, miał na liczniku 122 km/h w obszarze zabudowanym. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym i również stracił prawo jazdy. Wieczorem w Suchej Beskidzkiej na ul. Role  prawo jazdy straciło dwóch kierujących. Pierwszy został zatrzymany 19-letni kierujący Audi. Mieszkaniec powiatu suskiego poruszał się z prędkością 134 kmh gdzie jest ograniczenia 70 km/h w terenie zabudowanym. Ostatni, który stracił w ten weekend prawo jazdy był 22-letni kierujący samochodem m-ki BMW. Prędkość do jakiej się rozpędził na ul. Role w Suchej Beskidzkiej to 106/km/h w terenie zabudowanym.

Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 zł do 500 zł i 10 punktów karnych. W przypadku popełnienia innych wykroczeń kwota mandatu również rośnie jak suma punktów karnych. Policjant ujawniający wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości powyżej 50 km/h zatrzymuje kierującemu prawo jazdy. Następnie starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy  pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Powrót na górę strony