Aktualności

Mieszkaniec Sądecczyzny odpowie za posiadanie papierosów i krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze przeszukując użytkowane przez niego pomieszczenia zabezpieczyli krajankę oraz 4 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Teraz mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w toku realizowanych czynności ustalili, że mieszkaniec gminy Łącko sprzedaje tytoń oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy. By to sprawdzić, postanowili złożyć mu niespodziewaną wizytę. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli 4 worki foliowe z krajanką o wadze blisko 2 kilogramów oraz 4 tysiące sztuk papierosów, których część była oznaczona logo znanego producenta wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze ustalili, że w ostatnim czasie mężczyzna nabył i przechowywał łącznie 20 kartonów papierosów oraz 17 kilogramów krajanki tytoniu.

Mieszkaniec gminy Łącko swoim przestępczym procederem spowodował uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków w kwocie blisko 24 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał od funkcjonariuszy zarzut z art. 65 kodeksu karnego skarbowego. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze, a ta może być dotkliwa, ponieważ grozi mu wysoka grzywna.

 

Powrót na górę strony