Aktualności

Dąbrowscy policjanci szkolili seniorów

Policjanci z dąbrowskiej komendy Policji przeprowadzili szkolenie dla seniorów w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Poruszono na nim problematykę zagrożeń osób starszych ze strony przestępców oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia. Mundurowi w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” instruowali jak zabezpieczyć mienie podczas nieobecności właścicieli.

W miniony czwartek (17.06.br.) . w Centrum Polonii - Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadzili szkolenie dla seniorów z klubu „Senior 60+”. Uczestnicy prelekcji mieli okazję wziąć udział w dwóch częściach szkolenia. Głównym tematem poruszanym podczas pierwszej części spotkania były oszustwa na szkodę osób starszych. Mundurowi przedstawili najczęściej stosowane przez przestępców metody: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na szklankę wody” czy „przedstawicieli instytucji państwowych”. Objaśnili seniorom sposoby i techniki manipulacji stosowane przez oszustów, ucząc ich jednocześnie, jak prawidłowo reagować na tego rodzaju zagrożenie oraz jak zachowywać się asertywnie. Funkcjonariusze w ramach kampanii „Stop włamaniom do domów” , instruowali seniorów w jaki sposób zabezpieczyć mienie w razie wyjazdu poza miejsce zamieszkania.  
Uczestnicy spotkania, podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. Natomiast podczas drugiej części szkolenia, która cieszyła się największym zainteresowaniem zebranych, mogli oni zadawać pytania funkcjonariuszkom i rozwiewać tym samym wątpliwości, dotyczące ich własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień.

 

Powrót na górę strony