Aktualności

Aresztowani dwaj włamywacze z powiatu oświęcimskiego

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże elektronarzędzi oraz kradzież z włamaniem do budynku firmy. Policjanci szybko odzyskali skradzione mienie, natomiast włamywacze trafili do aresztu śledczego.

W ubiegłym tygodniu, policjanci  prowadzili czynności mające na celu ustalenie sprawców, którzy stali za kradzieżą z włamaniem oraz dwoma kradzieżami elektronarzędzi z firm znajdujących się w Chełmku. Do kradzieży miało dojść w piątek (11.06.br.), natomiast do włamania kilka dni później. Działania doprowadziły funkcjonariuszy do dwóch mieszkańców Chełmka 27 i 38 – letniego, mogących mieć związek z przestępstwami. Mężczyzn  zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz część elektronarzędzi pochodzących z przestępstwa.  Funkcjonariusze ustalili również, że pozostały sprzęt sprawcy oddali do jednego z oświęcimskich lombardów. Elektronarzędzia zostały odzyskane, a następnie zwrócone przedsiębiorcom. 
W czwartek (17.04.br.) funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu. Prokurator na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych  tymczasowego aresztowania. Następnie podejrzani trafili przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosków prokuratora i wydał wobec mężczyzn postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony