Aktualności

Zatrzymany za kradzież z włamaniem do samochodu

Wieliccy kryminalni zatrzymali 39-latka, który włamał się do samochodu zaparkowanego na prywatnej posesji aby ukraść z wnętrza saszetkę z dokumentami i kartami bankomatowymi.

28 czerwca br. w godzinach rannych, wielicka Policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do samochodu marki Audi.
Pojazd zaparkowany był na prywatnej posesji w miejscowości Węgrzce Wielkie. Sprawca po wcześniejszym wybiciu szyby od strony pasażera, 
zabrał z wnętrza saszetkę, w której znajdowały się dokumenty oraz dwie karty bankomatowe. 
Policjanci wydziału kryminalnego natychmiast przystąpili do działania. Okazało się, że ukradzione karty bankomatowe były używane w rożnych bankomatach na terenie Krakowa. Sprawca podjął aż 7 nieudanych prób wypłacenia za ich pomocą gotówki. Szybko ustalono, że złodziej mieszka na krakowskim Prokocimiu. 39-latek został zatrzymany i przyznał się do popełnionych czynów. 
Sprawca usłyszał 7 zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem, ( usiłowanie wypłaty cudzą kartą z konta bankowego traktowane jest jako kradzież z włamaniem) oraz zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu a także kradzieży karty bankomatowej i   posiadania cudzych dokumentów.   
Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony