Aktualności

Policjanci zatrzymali dwie poszukiwane do zaległej odsiadki osoby. Jedna z nich odpowie także za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 08.07.2021

Krakowscy policjanci zatrzymali parę poszukiwaną w związku z wydanymi kilkoma nakazami doprowadzenia do Zakładu Karnego. Jak się okazało mężczyzna miał też na koncie włamanie w czerwcu tego roku, do dwóch krakowskich lodziarni, gdzie dokonał kradzieży. Teraz oboje odbędą zaległe kary, dodatkowo mężczyzna odpowie za swoje ostatnie przestępstwa.

Policjanci z Komisariatu Policji VIII w Krakowie prowadzili poszukiwania za kobietą oraz mężczyzną, wobec których sądy wydały nakazy doprowadzenia do Zakładu Karnego. Mężczyzna miał do odsiadki łącznie ponad 12 lat, natomiast kobieta miała odbyć zastępczą karę ponad 100 dni pozbawienia wolności. Operacyjna praca śledczych pozwoliła na ustalenie, że oboje ukrywają się w wynajętym mieszkaniu w rejonie Prądnika Białego.

30 czerwca br. w godzinach popołudniowych kryminalni udali się zatem pod wytypowany adres i po krótkiej obserwacji zauważyli w pobliżu osoby odpowiadające wizerunkowi poszukiwanych. Przeprowadzone legitymowanie potwierdziło, że to poszukiwani przez policję, 30-latka i jej 35-letni partner.

Przy mężczyźnie znaleziono tablety, które sprawdzono i okazało się, że  pochodzą z kradzieży. 35-latek miał także przy sobie narzędzia mogące służyć do pokonywania zabezpieczeń podczas włamań. Oboje zostali osadzeni w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych. 

Policjanci ustalili, że w czerwcu mężczyzna włamał się do dwóch krakowskich lodziarni. Łupem 35-latka padły wówczas pieniądze oraz sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i telefonów komórkowych. Łączna suma strat z tego tytułu wyniosła ponad 42 000 złotych. Sprawę tą prowadzi Komisariat Policji III w Krakowie. Mężczyzna usłyszał zatem na „trójce”  zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd może zdecydować o zaostrzeniu kary, ponieważ podejrzany  dokonał tych przestępstw w warunkach recydywy.

Po przeprowadzonych czynnościach zatrzymani trafili do Zakładu Karnego, aby zgodnie z wydanymi nakazami, odbyć zaległe kary.

Powrót na górę strony