Aktualności

Oświęcim. Policjanci w jednym z punktów handlowych zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe. Zatrzymana sklepikarka handlowała nimi „spod lady”.

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 52 - letnią mieszkankę Oświęcimia podejrzaną o sprzedaż wyrobów tytoniowych niewiadomego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy. W punkcie handlowym funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów.

Wczoraj (20.08.2020) Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z punktów handlowych na terenie Oświęcimia sprzedawane są wyroby tytoniowe niewiadomego pochodzenia, bez polskich znaków akcyzy. W związku z poczynionymi ustaleniami funkcjonariusze przystąpili do działania i przeszukali podejrzany punkt handlowy, gdzie ujawnili, nielegalny asortyment w postaci  kilkudziesięciu paczek papierosów rożnych marek pochodzących najprawdopodobniej z Ukrainy. Policjanci zatrzymali 52 – letnią ekspedientkę  i zabezpieczyli  nielegalny towar. 

Podejrzana o przestępstwo akcyzowe kobieta wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe  naraziła skarb państwa na straty za co grozi grzywna oraz  przepadek zabezpieczonych wyrobów.

Powrót na górę strony