Aktualności

Bocheńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który znajdował się w kryzysowej sytuacji

Policjanci odnaleźli 55-latka, który mając myśli samobójcze uciekł z domu i ukrył się w polach. Cały i zdrowy został przekazany załodze karetki pogotowia.

W piątek około godziny 16, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał niepokojące zawiadomienie z jednej z miejscowości znajdującej się na terenie gminy Rzezawa. Z okoliczności sprawy wynikało, że 55-letni mężczyzna chce popełnić samobójstwo.  Po błyskawicznym dotarciu na miejsce policjantów oraz karetki pogotowia okazało się, że mężczyzny nie ma w domu, gdyż  zaraz po zgłoszeniu przez rodzinę tego faktu służbom, uciekł. Policjanci zdawali sobie sprawę, że w tej sytuacji liczy się każda sekunda,  a celem działania stało się uratowanie życia mężczyzny Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli  poszukiwania 55-latka. Po przeczesaniu dużego obszaru został szybko namierzony na terenie pół uprawnych i cały i zdrowy został  przekazany załodze karetki pogotowia, gdzie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Jak pokazała ta sytuacja, szybka reakcja ma w takich wypadkach pierwszorzędne znaczenie. Dzięki niej bocheńskim funkcjonariuszom udało się uratować życie mężczyzny w sytuacji kryzysowej.

Powrót na górę strony