Aktualności

Szkolenie dla przewodników policyjnych psów w budynku Urzędu Miasta Krakowa

Przewodnicy psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z swoimi podopiecznymi – psami specjalistycznymi do nawęszania zapachu materiałów wybuchowych oraz zapachu narkotyków odbyli kolejną turę szkolenia praktycznego w budynku Urzędu Miasta Krakowa.

W dniach od 10 i 21 sierpnia br.  przewodnicy psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z swoimi podopiecznymi – psami specjalistycznymi do nawęszenia zapachu materiałów wybuchowych oraz zapachu narkotyków odbyli kolejną turę szkolenia praktycznego w budynku Urzędu Miasta Krakowa.
Zajęcia dla policyjnych czworonogów i ich przewodników to efekt nawiązanej w maju tego roku współpracy pomiędzy Urzędem Miasta Krakowa a Komendą Miejską Policji w Krakowie. Każde z tego typu szkoleń pomaga w doskonaleniu umiejętności i zrozumieniu jak ważna jest współpraca każdej ze stron, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa w budynkach użyteczności publicznej. Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne w trakcie szkolenia zachowano wszelkie procedury a także obowiązujące zasady sanitarne. Przestrzeganie wytycznych nie miało jednak wpływu na jakość przeprowadzonego szkolenia. 
 Podnoszone kwalifikacje, nabywanie nowej wiedzy oraz nieustanny trening pełnią kluczową rolę dla skutecznego działania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa we wszelkich obiektach z wykorzystaniem psów specjalistycznych. 

 

Powrót na górę strony