Aktualności

Policjanci przeprowadzili kontrolę akwenów pod kątem bezpieczeństwa wypoczynku

W połowie tegorocznych wakacji policjanci po raz kolejny skontrolowali popularne kąpieliska, zwracając uwagę na odpowiednie oznakowanie oraz przestrzeganie przepisów przez wypoczywające tam osoby. Policjanci informowali również plażowiczów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

W okresie letnim, krakowscy policjanci podejmują szereg działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko mieszkańcom miasta, ale także turystom wypoczywającym w Krakowie czy jego okolicach. W zeszłym tygodniu  policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji wraz z przedstawicielem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego a także strażnikami miejskimi oraz przedstawicielami  Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa przeprowadzili kontrole kąpielisk w Przylasku Rusieckim, Bagrach oraz  w Brzegach.

3 sierpnia br. w trakcie kontroli mundurowi zwracali uwagę na odpowiednie oznakowanie kąpielisk oraz przestrzeganie obowiązujących zasad przez plażowiczów. Funkcjonariusze informowali odpoczywających nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad akwenami. Policyjnym działaniom, przez całe lato towarzyszą komunikaty głosowe nadawane z głośników radiowozu ostrzegające przed ryzykownym zachowaniem.

policjanci wspólnie z krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym przygotowali spot informujący o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, który prezentujemy poniżej.

Film Spot_kreci_mnie_bezpieczenstwo_nad_woda.mp4

Pobierz plik Spot_kreci_mnie_bezpieczenstwo_nad_woda.mp4 (format mp4 - rozmiar 9.71 MB)

Powrót na górę strony