Aktualności

Otrzymaliśmy 10 Ambulansów  Pogotowia Ruchu Drogowego. To nowoczesne pojazdy wykorzystywane w zakresie obsługi zdarzeń drogowych

Data publikacji 13.08.2021

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie właśnie odebrała dziesięć Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD). Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Chodzi o Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Pojazd wykorzystywany będzie w zakresie obsługi zdarzeń drogowych.

Samochody wyposażono w m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny. Wewnątrz znajduje się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych (zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne). Na wyposażeniu samochodu znajduje się także agregat prądotwórczy.

Dwa pojazdy APRD trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, po jednym samochodzie otrzymały: komendy miejskie w Tarnowie i Nowym Sączu oraz komendy powiatowe w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu i Wadowicach a także Komisariat Autostradowy Policji.

Obecnie trwają szkolenia z obsługi pojazdów

  • Otwarte tylne drzwi radiowozu. W środku przedmioty do obsługi zdarzeń drogowych
  • Wnętrze. Biurko i szafki
  • Samochód z profilu
  • zdjęcie radiowozu z przodu 1
  • zdjęcie radiowozu z przodu 2
  • Naklejka ruchu drogowego na radiowozie
Powrót na górę strony