Aktualności

22 sierpnia br. krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy najpierw włamali się do jednego z pojazdów na Prądniku Czerwonym a następnie ukradli część jego wyposażenia. Funkcjonariusze w trakcie kontroli osobistej ujawnili przy nich skradzione przedmioty.

W  niedzielę około godziny 1:00 dyżurny krakowskiej policji otrzymał informację, o włamaniu do pojazdu zaparkowanego przy jednej z ulic na Prądniku Czerwonym.  Jak się okazało włamywacze dostali się do wnętrza samochodu wybijając jedną z szyb w pojeździe, po czym ukradli znajdujące się tam wyposażenie, m.in. radio samochodowe. Tuż po kradzieży sprawcy szybko oddalili się z tego miejsca. Całe zdarzenie widział właściciel pojazdu, który przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Wydziału Sztab Policji KMP oraz z Komisariatu Policji III w Krakowie przekazał rysopis sprawców. 
Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawdzając okoliczne ulice. Była to dobra decyzja, gdyż już po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi włamywaczy. Na widok mundurowych mężczyźni rzucili się do ucieczki. Policjanci dogonili i zatrzymali uciekinierów. Okazało się, że to obywatele Ukrainy, przebywający czasowo w Polsce. 
Funkcjonariusze podczas przeprowadzanej kontroli osobistej znaleźli przy mężczyznach skradzione przedmioty. 28-latek oraz 39-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem a podczas przesłuchania przyznali się do winy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto, po wyroku skazującym grozi im wpis do wykazu cudzoziemców, których pobyt jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej niepożądany i cofnięcie zezwolenia na pobyt czasowy w Polsce.

 

Powrót na górę strony