Aktualności

XI EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Data publikacji 19.08.2021

Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, związanej z sytuacja epidemiczną kraju, w 2021 roku wracamy do realizacji tego ważnego z punktu widzenia bezpieczeństwa na drogach programu profilaktycznego. Zachęcamy wszystkie małopolskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

Warto podkreślić, że w latach wcześniejszych konkurs ”Odblaskowa Szkoła”, cieszył się dużą popularnością. Od 2010 roku zrealizowanych zostało już dziesięć jego edycji i w sumie wzięło w nim udział około 3300 szkół podstawowych. Ponad 600 tys. uczniów zostało wyposażonych w elementy i kamizelki odblaskowe.  W sumie ukazało się ponad 30 tys. publikacji w mediach lokalnych, ogólnowojewódzkich i ogólnopolskich promujących korzystanie przez pieszych z elementów odblaskowych. Przeprowadzono około 4 tys. konkursów plastycznych i wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Prowadzenie takiej działalności profilaktycznej jest bardzo istotne zwłaszcza, że dzięki temu wypełniany jest prawny obowiązek korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Pragnę zaznaczyć, że założeniem konkursu jest to by ten aspekt bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego był najbardziej akcentowany w okresie jesiennym tj. wrzesień – październik, gdy panują zmienne warunki atmosferyczne, a tym samym zagrożenie dla pieszych jest bardzo duże.    
Przeprowadzenie tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, planowane jest na początku nowego roku szkolnego (we wrześniu i październiku). Idea i założenia tej akcji będzie podobna jak w latach ubiegłych, jednakże z uwagi na sytuacje epidemiczną kraju chcemy, aby realizowane działania skupiły się w szkole.


Szczegóły dotyczące tegorocznej XI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” zamieszczone zostały w regulaminie: REGULAMIN XI EDYCJI MAŁOPOSKIEGO KONKURSU  „ODBLASKOWA SZKOŁA”

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony