Aktualności

Niedzielne działania Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego w Małopolsce

Policjanci Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w ciągu jednej służby zatrzymali 5 praw jazdy za nadmierną prędkość na obszarze zabudowanym. Od początku roku, z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, w Małopolsce zatrzymano 3190 praw jazdy, tj. o 208 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

W niedzielę (tj. 26 września br.) policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie nadzorując małopolskie drogi  zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie limitu prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.  Rekordzistą okazał się kierujący motocyklem, który jechał z prędkością 126 km/h, tj. o 76 km/h za szybko. 

Od początku roku, z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h  na obszarze zabudowanym, w Małopolsce zatrzymano 3190 praw jazdy, tj. o 208 więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze to główna przyczyna wypadków. Dlatego podczas służby, funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególną uwagę zwracają na prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami.  Działania te wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach, gdyż w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, w bieżącym roku w Małopolsce  doszło do:
1628 wypadków, tj. o 129 mniej, co stanowi 7,3 % spadek;
w wypadkach 104 osoby poniosły śmierć, tj. o 15 mniej, co stanowi 12,6% spadek;
1652osób zostało rannych, tj. o 93 mniej, co stanowi 6,3 % spadek. 
Kara administracyjna jaką jest zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące jest dotkliwa i dla wielu kierowców powoduje komplikacje w życiu zawodowym. Mimo to, wciąż wielu kierujących w sposób rażący łamie ograniczenia prędkości. Apelujemy o rozsądną i spokojną jazdę. Okres jesienny jest szczególnie niebezpieczny na drogach. Prowadźmy pojazd odpowiedzialnie.

Powrót na górę strony