Aktualności

Wrzesień miesiącem spotkań profilaktycznych w przedszkolach powiatu bocheńskiego

Data publikacji 04.10.2021

Policjanci Rewiru dzielnicowych oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni przez cały wrzesień prowadzili w przedszkolach profilaktyczne spotkania, w trakcie których omawiano tematy związane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Ubiegły miesiąc był okresem, w którym funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji  w Bochni prowadzili liczne działania profilaktyczne w szkołach. Oprócz klas 1-3 szkół podstawowych, mundurowi dołączyli profilaktykę w przedszkolach, gdzie rozmawiano z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa i zawodu policjanta. W trakcie spotkań najmłodsi mogli nie tylko porozmawiać z policjantami ale także obejrzeć policyjny sprzęt.  Dziecięca ciekawość może sprawić, że nieświadomie znajdą się one w niebezpieczeństwie, zatem głównym celem policyjnych spotkań z przedszkolakami było przekazanie im informacji o prawidłowym zachowaniu w kontaktach z nieznajomymi, podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania w domu czy na placu zabaw. Duże zainteresowanie wśród zgromadzonych dzieci wzbudził temat zawodu policjanta. Najmłodsi mając możliwość oglądnąć z bliska policyjny sprzęt m.in. kaski oraz tarcze, zadawali pytania o pełnioną służbę. Zainteresowanych słuchaczy mundurowi zachęcali do wybrania w przyszłości służby w Policji. 

  • Policjanci oraz dzieci na tle budynku. Za grupą stoi policyjny radiowóz
  • Policjanci oraz dzieci policyjnymi tarczami oraz latarkami
  • Policjanci prowadzący spotkanie profilaktyczne oraz dzieci biorące w nim udział. Dzieci stojące pomiędzy policjantami ubrane są w policyjny sprzęt
Powrót na górę strony