Aktualności

Brzescy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Data publikacji 05.10.2021

Plantacja znajdowała się w wynajętym przed dwóch sprawców opuszczonym domu, przed którym zainstalowali fotopułapkę. Policjanci zabezpieczyli 134 krzewy konopi indyjskich oraz cały sprzęt służący do uprawy.

Jakiś czas temu, 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego i 26-latek z powiatu krakowskiego wynajęli opuszczony dom w gminie Czchów, w którym jedno z pomieszczeń przygotowali pod uprawę konopi indyjskich. W  jednym z pokojów umieścili namiot ogrodniczy, lampy, podłączyli ogrzewanie i wentylację. Do umieszczonych tam sadzonek stosowali specjalne środki do nawozu i wzrostu. Przed domem, na jednym z drzew sprawcy zainstalowali fotopułapkę z monitoringiem wizyjnym, by w czasie swojej nieobecności obserwować czy nikt się do niego nie zbliża.
Dzięki wspólnym działaniom policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku i Komisariatu Policji w Czchowie sprawcy zostali zatrzymani 30 września i 1 października br.
Podczas przeszukania domu zabezpieczono 134 krzewy  wraz z całym sprzętem służącym do ich uprawy. Najstarsze z krzewów były tuż przed zbiorem. Sprawcom zostały postawione zarzuty prowadzenia uprawy, która mogła dostarczyć znacznych ilości ziela konopi indyjskich za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.  Obaj mężczyźni w przeszłości byli karani za przestępstwa narkotykowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

  • krzaki marihuany pod namiotem
  • Urządzenia oświetlajace
  • krzaki marihuany pod namiotem zdj. 2
  • krzaki marihuany pod namiotem nad nimi wentylator
  • krzaki marihuany pod namiotem i oświetlenie
  • doniczki z marihuaną
  • krzaki marihuany pod namiotem zdj. 3
Powrót na górę strony