Aktualności

Nietrzeźwe kierujące w powiecie chrzanowskim

W ubiegły weekend na terenie powiatu chrzanowskiego wyeliminowane zostały dwie kierujące, które wsiadły za kierownicę w stanienie nietrzeźwości. Jedna z kobiet przyjechała na przesłuchanie do Komisariatu Policji w Libiążu, druga jechała na samej feldze niemal przez całą miejscowość. Policjanci zatrzymali kobietom uprawnienia do kierowania, grozi im również kara pozbawienia wolności do lat 2.

15 października, tuż przed godz.14 dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu otrzymał zgłoszenie, że po mieście jeździ samochód m-ki Hyundai, którego kierujący najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Patrol policji natychmiast ruszył we wskazany rejon. Jednak po kilkunastu minutach, oficer dyżurny poinformował policjantów, że do komisariatu zgłosiła się 48-letnia kobieta, która jest kompletnie pijana a przyjechała właśnie tym pojazdem, którego poszukiwali na drogach. Kobieta przyjechała do komisariatu … na przesłuchanie w charakterze świadka do zupełnie innej sprawy.  Badanie trzeźwości wykazało u kobiety blisko 2,7 promila. Początkowo nie przyznawała się  do tego że przyjechała samochodem, ale w końcu dała za wygraną. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a kolejne godziny spędziła w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy, aż do wytrzeźwienia. 
Druga z kierujących została ujęta w miejscowości Jankowice w  niedzielę tj. 17 października ub., w godzinach południowych. Jak wynikało ze zgłoszenia świadków, jadących za jej samochodem, kierująca mazdą oprócz tego, że jechała całą szerokością drogi, to w dodatku jechała na… samej feldze. Policjanci, którzy przejęli ujętą wcześniej kobietę  poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 3,5 promila. 40 – latka straciła już uprawnienia do kierowania w dodatku grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.  
Niejednokrotnie wzorowa reakcja i postawa obywatelska może zapobiec tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na numer alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach. 

 

Powrót na górę strony