Aktualności

Pomagamy i chronimy. Oświęcimscy policjanci oraz strażak ruszyli z pomocą rannej seniorce

Data publikacji 20.10.2021

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji wspólnie ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu udzielili pierwszej pomocy 82 –latce, która podczas spaceru wywróciła się na chodnik doznając urazu głowy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17.10.br.) w Oświęcimiu. Policjanci patrolujący osiedle na ulicy Dąbrowskiego zauważyli leżącą na chodniku kobietę oraz pochylającego się nad nią mężczyznę. Mundurowi natychmiast zatrzymali radiowóz i pospieszyli sprawdzić, czy jest potrzebna pomoc.

Na miejscu okazało się, że 82 – seniorka zasłabła podczas spaceru, po czym upadła na chodnik doznając urazu głowy. Jako pierwszy zdarzenie zauważył strażak, który w czasie wolnym od służby przejeżdżał ulicą. Razem ze strażakiem policjanci opatrzyli kobietę po czym okryli ją kocem termicznym i monitorowali czynności życiowe do przyjazdu Pogotowia Ratunkowego.

82 – latka pod opieką ratowników medycznych trafiła do szpitala. Policjanci podziękowali strażakowi, a następnie pojechali do mieszkania córki seniorki, którą powiadomili o zdarzeniu oraz miejscu pobytu matki.

Powrót na górę strony