Aktualności

Brzescy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

Policjanci z brzeskiej komendy dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwie prowadzonej rozmowy z 35-letnim mężczyzną zapobiegli tragedii, do której mogło dojść w jednej z miejscowości w gminie Dębno. 35- latek zamknął się w domu i trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot odgrażał się, że targnie na własne życie.

Wczoraj (27.10.br.) po godzinie 14-tej policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Dębno, 35-letni mężczyzna zamknął się w domu grożąc, że targnie się na własne życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, wezwano także Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzono negocjacje z mężczyzną, który kategorycznie odmawiał współpracy nie chcąc otworzyć drzwi od domu. Kiedy jedni funkcjonariusze prowadzili z desperatem rozmowę, inni wykorzystując otwarte drzwi balkonowe weszli do domu. Tam jednak mężczyzna na ich widok zabarykadował się w łazience i zaczął grozić, że się „potnie”. Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i wyważyli drwi do łazienki. Trwająca ponad godzinę akcja zakończyła się sukcesem, gdyż mężczyznę obezwładniono. Zdołał on co prawda lekko się skaleczyć nożem, jednak nie były to obrażenia zagrażające jego życiu. Mężczyzna wyprowadzony do karetki i z uwagi na stan emocjonalny został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

Powrót na górę strony