Aktualności

Policjanci rozliczyli sklepowych złodziei

Tylko w ciągu jednego weekendu, policjanci na terenie powiatu wadowickiego zatrzymali aż pięć osób, które dopuściły się kradzieży sklepowych. Jednemu z mężczyzn za popełnione przestępstwo grozi nawet do 5 lat więzienia.

W sobotę (6 listopada  br.), w sklepach na terenie  powiatu wadowickiego doszło aż do trzech kradzieży. Pierwsza z nich miała miejsce w jednej z wadowickich drogerii. Tam ochroniarz zauważył mężczyznę, którego zachowanie zwróciło jego uwagę. Jak się okazało, 42-latek zabrał z półki sklepowej 3 sztuki perfum (o łącznej wartości prawie 550 złotych)  i próbował opuścić sklep ze skradzionym towarem ukrytym w saszetce. Złodziej został zatrzymany przez policjantów. Wczoraj, 42-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał i złożył na tę okoliczność stosowne wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Do dwóch kolejnych zdarzeń doszło w placówkach handlowych w Andrychowie, gdzie sprawcy dokonali kradzieży alkoholu. Pierwszy z mężczyzn, 24-latek, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, natomiast 45-latek odmówił przyjęcia mandatu. w tym przypadku będzie skierowany wniosek do sądu.

Z kolei w piątek (5 listopada br.) i niedzielę (7 listopada br.) doszło do kolejnych kradzieży w andrychowskich sklepach. Pierwsza z nich dotyczyła również kradzieży alkoholu, natomiast druga  artykułu spożywczego. I w tych przypadkach, 52 i 24-latek, za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami.

Powrót na górę strony