Aktualności

Powiat myślenicki. Trzy poważne wypadki na drogach krajowych w trzy dni.

Aż do trzech wypadków drogowych, których ofiary trafiły do szpitali doszło na drogach krajowych w powiecie myślenickim w ciągu trzech dni. Do dwóch zdarzeń doszło w Krzywaczce, jeden wypadek był w Głogoczowie. Takiej serii w tym rejonie nie było już od dawna. Apelujemy o ostrożność!

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (13.11.br.) w Krzywaczce. Na drodze krajowej nr 52 doszło do zdarzenia osobowego renault kierowanego przez 19-latka z gminy Myślenice z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia młody kierowca, nieprzytomny został przetransportowany do szpitala w Krakowie, gdzie walczy o życie.

Kolejny wypadek wydarzył się na tej samej drodze krajowej już kolejnego dnia. Kierująca osobowym suzuki jadąc od strony Biertowic, w kierunku Głogoczowa zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się bocznie z jadącym samochodem innym samochodem osobowym, a następnie czołowo z jadącym za nim citroenem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala z poważniejszymi obrażeniami.

Do trzeciego wypadku doszło wczoraj (15.11.br.) w Głogoczowie na ,,zakopiance”. Kierujący samochodem dostawczym jadąc prawym pasem z Krakowa w kierunku Myślenic, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił pieszego (16-latka z gminy Myślenice), który przechodził przez przejście. Pieszy doznał poważnych obrażeń, został przewieziony do szpitala w Krakowie.

Policjanci z Myślenic pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności i przebieg zdarzeń.

Apelujemy o szczególną uwagę na drodze. Bez względu na to, czy jesteśmy kierowcami samochodów, motocyklistami, rowerzystami czy pieszymi, kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania, uważnie obserwujmy, co dzieje się na drodze. Wykorzystujmy umiejętność przewidywania zdarzeń i wzajemnie szanujmy swoje prawa. Pamiętajmy, że życie mamy tylko jedno

Powrót na górę strony