Aktualności

Święto Służby Cywilnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Data publikacji 17.11.2021

Dzień Służby Cywilnej stał się okazją do uroczystej zbiórki w małopolskim garnizonie Policji. W spotkaniu kierownictwa małopolskiej Policji z pracownikami cywilnymi Policji uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz zaproszeni goście.

Święto Służby Cywilnej przypada na 11 listopada, dzień odzyskania przez Polskę niepodległości, co świadczy o istotnej roli pracowników cywilnych w sprawnym funkcjonowaniu państwa i jego poszczególnych instytucji. W małopolskim garnizonie Policji  zatrudnionych jest 1715 pracowników cywilnych, w tym 758 w korpusie służby cywilnej. 
W dzisiejszej uroczystości, która miała miejsce w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, uczestniczyło kierownictwo małopolskiego garnizonu z nadinsp. Michałem Ledzionem na czele,  wojewoda małopolski - pan Łukasz Kmita, doradca wojewody  Krzysztof Durek,  zastępca komendanta miejskiego Policji w Krakowie - mł. insp. Jacek Cholewa, dowódca oddziału Prewencji Policji w Krakowie - insp. Jarosław Nowak  oraz naczelnicy poszczególnych wydziałów, w których zatrudnieni są pracownicy cywilni. W apelu uczestniczyli także przedstawiciele związków zawodowych policjantów oraz pracowników cywilnych. 
Z uwagi na stan pandemii i związane z nią obostrzenia, podczas  dzisiejszej uroczystości wyróżniono tylko 22 pracowników cywilnych z komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej Policji w Krakowie
Zbiórka rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie i złożenia meldunku nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości podinsp. Rafała Kanię. 
Komendant wojewódzki Policji w Krakowie przywitał wszystkich zebranych, podkreślając szczególny charakter Dnia Służby Cywilnej przypadającego w dzień odzyskania niepodległości przez Polskę. 
Następnie pracownicy Policji otrzymali listy gratulacyjne oraz kwiaty, które wręczał im wojewoda małopolski  pan Łukasz Kmita oraz komendant wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion. 
Komendant podziękował pracownikom cywilnym za oddaną pracę dla dobra policjantów i mieszkańców regionu. Podkreślił, że spotkanie ma na celu złożenie hołdu ciężkiej pracy pracowników cywilnych na rzecz funkcjonowania naszej instytucji. - Jestem wdzięczny wszystkim pracownikom cywilnym Policji za to co robicie dla garnizonu małopolskiego. Doskonale wiemy, że wykonujecie pracę, dzięki którym funkcjonariusze mogą realizować swoje zadania. Dziękuję Waszym rodzinom za to, że wspierają Was bo wiem, że Wasza praca nie jest łatwa. Życzę aby porozumienie z władzami resortu zakończyło się sukcesem, abyście za Waszą ciężką pracę dostawali godne wynagrodzenie, będę wspierał te działania, bo wiem jak ważną rolę spełniacie w strukturach Policji, że również dzięki Wam bezpieczeństwo w Małopolsce jest na wysokim poziomie – mówił nadinsp. Michał Ledzion. 
Następnie, wojewoda  małopolski  skierował podziękowania do pracowników Policji. Patrząc na Policję zazwyczaj nasza uwaga skupia się na funkcjonariuszach, ale w polskiej Policji około 20 procent pracowników to pracownicy cywilni. I patrząc na Państwa codzienną pracę trudno wyobrazić sobie aby Policja dobrze działała, gdyby nie Wasza ciężka praca. Jestem pewien, że najbliższe miesiące i lata będą dla Was satysfakcjonujące także finansowo. Dziękuję Wam za to, że służycie w formacji która zapewnia bezpieczeństwo – mówił wojewoda. Na koniec przemówienia Pan Łukasz Kmita skierował szczególne podziękowanie do komendanta wojewódzkiego Policji, za udział Policji w defiladzie z okazji 11 listopada, która dzięki temu była wyjątkowa, a Policja miała w niej  swój bardzo mocny akcent. Wojewoda podziękował także związkom zawodowym, które wspierają pracowników podczas spotkań i zabiegają o to aby warunki pracy i płacy były dla pracowników cywilnych jak najlepsze.

 • stojący w rzędach pracownicy policji
 • Komendant i Wojewoda za nimi kadra zarządzająca
 • komendant wręcza różę pracownicy
 • Wojewoda wręcza list gratulacyjny pracownikowi cywilnemu
 • Przemówienie komendanta
 • Przemówienie wojewody
 • Przemówienie wojewody z innej perspektywy
 • Poczet sztandarowy
 • Pracownice stoją z różami
 • Dowódca zabezpieczenia stoi na przeciwko komendanta w trakcie meldunku. Zamykając tym samym uroczystość
 • Zdjęcie zbiorowe. Kadry policyjnej i pracowników z komendantem i wojewodą
Powrót na górę strony