Aktualności

Dzielnicowi z Niepołomic z wizytą w przedszkolach

Okres jesienny, to czas kiedy rośnie liczba zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Niepołomiccy dzielnicowi spotkali się z dziećmi z przedszkola ,, Tygrysek ‘’ w Staniątkach oraz przedszkola samorządowego im. Świętej Kingi w Podłężu, gdzie podczas prelekcji dzieci dowiedziały się, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wspólnie z funkcjonariuszami z Niepołomic, dzieci odwiedzili przedstawiciele jednej z firm z Niepołomic, którzy przekazali dzieciakom odblaskowe kamizelki.

Działania profilaktyczne policjantów wpisują się w różnego rodzaju kampanie informacyjne np. „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają uczestnikom spotkań nie tylko podstawowe zasady obowiązujące niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim zachęcają do noszenia elementów odblaskowych.

18 listopada b.r policjanci Komisariatu Policji w Niepołomicach odwiedzili przedszkolaków z przedszkola ,,Tygrysek’’ w Staniątkach oraz przedszkola samorządowego im. Świętej Kingi w Podłężu. W trakcie pogadanki przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Dzielnicowi podkreślili, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta jest widoczny na drodze.  Pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Wspólnie z mundurowymi, przedszkolaków odwiedziła maskotka jednej z firm z tereny Niepołomic, która przekazała dzieciakom odblaski oraz odblaskowe kamizelki.

 

Powrót na górę strony