Aktualności

Oświęcimscy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych

Każdego dnia, funkcjonariusze wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania poszukiwanych, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary za popełnione czyny. W ciągu trzech dni (21 - 23.11.br.) policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego zatrzymali trzech poszukiwanych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości 43 – letniego mieszkańca miasta. Do zatrzymania doszło w niedzielę (21.11.br.) w Kętach. Tuż po godzinie 6, dyżurny komisariatu Policji otrzymał  zgłoszenie dotyczące awantury domowej w jednym z mieszkań. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany jeden z patroli. W trakcie czynności policjanci ustalili, że jednym z uczestników głośnej wymiany zdań jest 43 – latek od kilku tygodni poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia ośmiu miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne. 
Z kolei policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w niedzielę (21.11.br.) rano zatrzymali 41 – latka bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, którzy podjęli interwencję w związku z anonimowym zgłoszeniem mieszkańca Oświęcimia.  Zgłoszenie dotyczyło dwóch podejrzanych mężczyzn kręcących się przy jednym z samochodów zaparkowanych przy ulicy Granicznej w Oświęcimiu. W trakcie interwencji policjanci ustalili, że przy samochodzie znajdowali się właściciel opla oraz jego 41 – letni znajomy. Znajomy został zatrzymany ponieważ był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia kilku dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.    
We wtorek (23.11.br.) o godzinie 17.30 w Oświęcimiu w jednym z mieszkań na osiedlu Chemików policjanci zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był  poszukiwany od kilkunastu dni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia zastępczej kary aresztu w wymiarze 15 dni za wykroczenia porządkowe.
Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  Aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji. Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.

 

Powrót na górę strony