Aktualności

Oświęcimscy policjanci zdążyli z pomocą. Mężczyzna w kryzysie psychicznym trafił pod opiekę lekarzy.

Data publikacji 14.12.2021

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji w porę dotarli do 65 – latka, który zamierzał targnąć się na własne życie. Udzielenie pomocy mężczyźnie było możliwe dzięki zgłoszeniu mieszkanki Rybnika, która poważnie potraktowała pożegnalną wiadomość od znajomego.

W sobotę (11.12.br.) tuż przed godziną 13,  mieszkanka Rybnika otrzymała wiadomość typu SMS, w której jej 65-letni znajomy, mieszkaniec Oświęcimia, sugerował, że zamierza rozstać się z życiem.  Kobieta natychmiast zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując o swoich podejrzeniach. Dzięki takiej reakcji już w kilka chwil na osiedlu Zasole, gdzie mieszka meżczyzna, były dwa patrole Policji.

Mundurowi szybko dostali się do mieszkania 65-latka w rozmowie, z którym potwierdzili, że znajduje się on w złym stanie psychicznym. Następnie na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę do szpitala.

Jesteś w kryzysie? Fachowcy od pomocy w rozwiązywaniu problemów czekają na Ciebie. 

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania dla osób cierpiących na depresję telefon 22 484 88 01. Szczegółowe informację na stronie https://stopdepresji.pl/

Powrót na górę strony