Aktualności

Policjanci w pościgu zatrzymali kierującego BMW, który przewoził znaczne ilości narkotyków

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 21-letniego kierującego BMW, który w samochodzie miał marihuanę i mefedron. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

W ubiegły piątek (10 grudnia br.) policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podczas patrolu autostrady, na wysokości gminy Zabierzów podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego BMW, które poruszało w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.  Kierujący pojazdem zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe dawane mu przez policjantów, gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Będący w pobliżu patrol Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie włączył się do działań i także ruszył za uciekinierem. Podczas pościgu policjanci zauważyli, jak z BMW są wyrzucane białe pakunki.
Po krótkim pościgu, patrol komisariatu autostradowego wyprzedził BMW i zajechał mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę. Natomiast z drugiej strony BMW przyblokował patrol z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Policjanci zatrzymali uciekinierów, którzy jak się okazało, przewozili narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie z wyrzuconymi z BMW pakunkami, środki odurzające w postaci 400 gramów marihuany i ponad 20 gramów mefedronu. Kierującym okazał się 21-latek, a pasażerem 20-latek, obaj z Krakowa. W bagażniku przewozili też maczety i siekierę.
Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że obaj mają powiązania ze środowiskiem pseudokibiców, a kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Z uwagi na to, że 21-latek był mocno pobudzony, pobrano mu krew do badań celem oceny czy kierował pod wpływem środków odurzających.

12 grudnia br. 21-latek w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik – Biały usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna odpowie też za wykroczenie kierowania pojazdem bez uprawnień a w przypadku potwierdzenia, że prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających, także odpowie za to przestępstwo.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Powrót na górę strony