Aktualności

Policjanci OPP w Krakowie strzegą bezpieczeństwa na granicy

Data publikacji 20.12.2021

Policjanci zatrzymali dwóch „kurierów” oraz 9 obywateli z krajów Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP i czekali na transport.

Wczoraj tuż przed północą uwagę policjantów z Oddziału Prewencji Policji z Krakowa, pełniących służbę w rejonie granicy, zwróciły dwa pojazdy na dolnośląskich numerach rejestracyjnych. Kontrola drogowa. Kilka krzyżowych pytań o cel podróży w kierunku obszaru objętego zakazem przebywania. Nerwowe gesty kierowców, kluczenie i wymijające odpowiedzi ...

Wszystko jasne. Kierowcy po kogoś przyjechali ale nie chcą powiedzieć po kogo... Policjanci spenetrowali pobliski las i zatrzymali dwóch „kurierów” (obywateli Ukrainy) oraz 9 obywateli z krajów Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę RP i czekali na transport.

Do czasu przybycia patrolu Straży Granicznej nielegalni imigranci ogrzali się przy ognisku, a policjanci podzielili się z nimi swoim posiłkiem. Zaś obywatele Ukrainy za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy odpowiedzą przed sądem.

  • dwóch umundurowanych policjantów patroluje nocą las
  • nóż i nożyce
  • policjanci pilnują osoby, które nielegalnie przekroczyły granice
  • policjanci pilnują zatrzymanych którzy nielegalnie przekroczyli granicę
  • policjanci pilnują zatrzymanych którzy nielegalnie przekroczyli granicę
Powrót na górę strony