Aktualności

Oszukiwała i okradała seniorki, została zatrzymana przez krakowskich policjantów

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 32-letnią mieszkankę Podgórza, podejrzaną o oszustwa i kradzieże. Na celowniku kobiety były sędziwe mieszkanki Krakowa, a jej łupem padło co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W czerwcu br. do krakowskiego mieszkania 69-latki weszła kobieta, pod pretekstem skorzystania z toalety. Następnie przeszukała i okradła mieszkanie. Złodziejka zabrała gotówkę, kosztowności oraz dokument należący do starszej pani, powodując tym samym straty w wysokości ponad 7,5 tysięcy złotych.

Z kolei 12 października br. na telefon 87-letniej mieszkanki Krakowa zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, przekazała seniorce nieprawdziwą informację jakoby wnuczka starszej pani była sprawczynią wypadku i potrzebowała pieniędzy na kaucję. 87-latka uwierzyła w fikcyjną opowieść i przekazała 31 tysięcy złotych oszustce, która zjawiła się w jej mieszkaniu, przekonana, że przekazuje pieniądze Policji i w ten sposób ratuje krewną.

Natomiast 25 października br. niemal identyczną historię usłyszała  przez telefon 70-letnia mieszkanka Krakowa. Starsza pani również wysłuchała opowieści o swojej wnuczce, która rzekomo spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Także w tym przypadku seniorka dała się oszukać i przekazała 15 tysięcy złotych kobiecie, która rzekomo miała być przysłana przez Policję po ich odbiór.

Poszkodowane seniorki, które w wyniku przestępczego procederu straciły oszczędności życia zgłosiły się do krakowskiej Policji. Policjanci do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ustalili, że za tymi przestępstwa stoi ta sama osoba. Rysopis kobiety odbierającej pieniądze „na kaucję” od seniorek odpowiadał bowiem  rysopisowi kobiety, która w czerwcu wtargnęła do mieszkania 69-latki.  Policjanci ustalili, że to 32-latka z Krakowa.  W ubiegłym tygodniu, w godzinach porannych funkcjonariusze pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie zatrzymali kobietę oraz przeszukali jej mieszkanie, w którym zabezpieczyli m.in. telefony komórkowe, gotówkę oraz złotą biżuterię.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratury,  32-latka trafiła na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Kobieta odpowie za  kradzież i oszustwa za co grozić jej może do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony