Aktualności

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie z wizytą u małopolskich policjantów pełniących służbę na granicy

Data publikacji 22.12.2021

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. Niestety nie wszyscy będą mogli spędzić je w domu, z rodziną. Z uwagi na wciąż trudną sytuację na granicy polsko-białoruskiej, prawie 170 małopolskich  policjantów spędzi je w służbie w tym rejonie. W tym tygodniu Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion wraz z insp. Jarosławem Nowakiem, dowódcą krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, odwiedzili funkcjonariuszy z naszego garnizonu, którzy realizują zadania w woj. podlaskim i lubelskim, wspierając działania innych służb związane z ochroną polskiej granicy.

Komendant spotkał się wczoraj z policjantami Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i policjantami pionu ruchu drogowego delegowanych z małopolskich komend miejskich i powiatowych oraz  z komendy wojewódzkiej,  pełniącymi służbę na posterunkach kontrolnych na drogach dojazdowych do granicy. Generał spotkał się także z policjantami  OPP w Krakowie  i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji pełniących służbę w pasie granicznym.

Natomiast podczas uroczystej wigilii w Bielsku Podlaskim, komendant Ledzion, małopolskim policjantom, którzy  Święta Bożego Narodzenia spędzą poza domem, z dala od rodziny przekazał słowa wsparcia, ale też podziękowania za zaangażowanie i ofiarność.  Szef małopolskich  policjantów złożył podwładnym życzenia pomyślności, zdrowia, spokojnej służby i bezpiecznego powrotu do domu. Przekazał także  życzenia świąteczne od księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego i do Wojewody  Małopolskiego Łukasza Kmity.  Z policjantami pełniącymi służbę na granicy, w tym także z funkcjonariuszami z naszego garnizonu spotkał się również Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk, który złożył policjantom świąteczne życzenia i wyraził wdzięczność za ich trud i poświęcenie.

Powrót na górę strony